| EnvyMe a întrebat:

sper ca sunt ceva experti in calculatoare. Ok deci problema mea este asta, am o placa de baza msi de la cineva si vreau sa o instalez la calculator, pe pc am un VT8736 nu stiu ceva de genu asta, dar e mai prost pentru ca nu are slot pci-e pentru placa video. Intrebarea mea este urmatoarea, pot oare sa instalez placa de baza pe un procesor amd sempron fara sa stiu unde intra ce fir in ce mufa? Adica sunt prastie, habar nu am cum sa le bag si ma intrebam daca as putea sa o fac singur, exista oare un manual cu instructiuni explicate ca pentru prosti? sau doar ma uit bine cum sunt bagate la placa acum, copiez tot pe un caiet, si ma iau dupa aia? help sad

1 răspuns:
| mihaela_9946 a răspuns:

Pai uitete intai sau pe net daca accepta placa de baza procesorul pe care il ai, trebuie sa aiba pini de la slotul procesorului sa intre bine sa nu o fortezi iar daca nu are slot de pc-e are de ag-8 cea ce inseamna ca trebuie sa schimbi si placa videoscz daca m-am facut inteles dar m-am grabit, deci pana la urma nu te apuca tu de ea pentru ca trebuie un specialist sau cineva care se mai pricepe