| Crewlien a întrebat:

Stie cineva cum se instaleaza Windows 7? Am CD-ul, dar nu stiu cum sa-l instalez.Acum am Windows Xp.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

In primul rand intra in BIOS cu una din tastele f2, f10, esc, Del. Te duci in meniul de boot si acolo setezi ordinea de bootare (first boot device-Cd\DVD
second boot device -HDD). Save and Exit.Sau, bagi DVD-ul, si apesi f11 sau f12 si intri direct in meniul de bootare si de acolo alegi CD\DVD.-Enter si incepe instalarea. Pe urma citeste aici:
http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/