| CreakTudor a întrebat:

Stiti cumva cat costa ventilator procesor?

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce placa de baza ai, ce procesor, si ce buget

| Ionait a răspuns:

Intre 13RON si 726RON, in functie de ce fel de procesor ai, de tipul de racire pe care il ai, de debitul de aer.

http://adf.ly/CIR6x

| valentingb a răspuns:

Eu am cumparat cu 27 de lei.

| draky90 a răspuns:

Formularea intrebarii este vai si amar, in primul rand ce socket ai, tipul de racire(stock/aftermraket), dupa o sa putem sa-ti dam o parere, cheers!

| CreakTudor explică (pentru draky90):

Daca as sti unde le pot vedea ti-as raspunde

| CreakTudor explică (pentru draky90):

Am aflat ca am socket AM2

| draky90 a răspuns (pentru CreakTudor):

Inseamna ca ai un cooler stock am2, problema este ca nu mai poti pune un cooler peste(ventilator), doar sa iei un kit de racire format din radiator plus cooler care costa undeva de la 60ron+,dar daca nu ai overclock, nu se poate sa ai probleme din cauza cooler-ului, mai degraba din cauza lispei de pasta termoconductoare sau proasta aerisire a carcasei.
Incerca sa-l sulfi de praf(sursa/procesor/placa video), download-eaza everst-ul si spune-mi ce temperaturi iti indica, cheers!

| CreakTudor explică:

Stiti* scuze ma grabeam cand am scris

| CreakTudor explică:

Mai am un ventilator procesor.Dar nu imi mai face fata.Am fost cu el la un profesionist in IT.Si mi-a spus ca mai trebuie sa adaug inca un ventilator. Unde il pot pune?

| Paulhd98 a răspuns:

Eu am luat cu 10 lei din hunedoara (cel cu doua fire negru, rosu) si se ''monteaza'' astfel la cel vechi ii tai firul pe la jumatate tai firele si celui nou cam cat este nevoie... apoi dupa ce le-ai legat le izolezi bine

| alex2552 a răspuns:

Depinde cat de performat iti trebuie preturile incep de la 15-20 lei si pot ajunge la 500 de lei