| VooDau a întrebat:

stiu ca suna cam ciudat, dar cum ma pot preface in fata parintilor ca mi s-a stricat calculatorul si imi trebuie altul sau piese noi?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Scoti mufa de alimentare a placii de baza si oha!

| UnDeadMan a răspuns:

Pai il faci in asa fel incat sa nu se mai porneasca,de exemplu eu i-am scos odata placuta ram si mama m-a crezut ca s-a stricat, si asa mi-a luat una noua, sau poti juca jocuri cu cerinte sistem mari sa se supraincalzeasca placa video, daca ai parinti specialisti in domeniu, nu stiu ce sa fac.

| Cristi_Stroe_1995 a răspuns:

Opreste hdd-ul din bios sa se booteze si nu iti mai porneste dar cred ca faza care a spus-o colegul cu placuta de rami este mai simpla si bunawinking