| ionut12391 a întrebat:

Salut,TPU, sunt compatibile componentele de pe acest pc : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/907089/.
Rezolutia maxima la monitor este de 1600x900.
Bugetul meu fiind de 2300 lei.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Compatibile sunt ele, dar configuratia nu e prea ok.
1. Sursa aia e panarama
2. Placa video e slaba. gtx650 trebuia sa coste maxim 350 lei la ce ofera.
3. Placa de baza nu e aleasa deloc inspirat.

| DeyCj a răspuns:

Componentele sunt compatibile, dar construcția sistemului nu este una din cele mai bune.
Susra de alimentare este una din categoria pocnitoare. până și Deluxe-urile sunt mai de doamne-ajută decât sursa aia.
RAM-ul.e single channel, ceea ce nu este ok deloc.
Deci la sistemul tău aș pune așa:
Ram dual channel 2 Gb(2 module de 2 Gb =4gb ram dual channel)
Sursă de alimentare
este elementul pe care trebuie pus accentul cel mai mare deoarece în caz de supratensiune/fluctuație de tensiune peste 230V pe rețea sursa dacă nu este de calitate va distruge placa de bază hard discul și procesorul, și precis nu vrei una ca asta.
ca surse de alimentare recomand SuperFlower, Zalman, Fortron, Antec, Game Deamon.Aceste modele le-am testat și deși au prețuri deloc mici oferă tensiune stabilă și au p[rotecții cum trebuie și reale, nu doar comerciale(adică fictive, că așa cum știi comerțul modern se bazează pe SF și miciună). Succes

| SouLIce a răspuns:

Daca mai pui 100 lei la buget ai un pc cu o placa video mai performanta decat acel gtx650
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/906068/
Da componentele alese de tine sunt compatibile

| BlackNinja a răspuns:

Da,sunt compatibile.