| MariusBlaj a întrebat:

Tocmai am dat root pe telefonul meu Samsung galaxy gt-s5570. Ce aplicatii ar trebui sa instalez ca sa mearga mai bine si ca sa pot instala aplicatii mai bune? Deja mi se foloseste din start 200 mb ram.As vrea sa nu se mai deschida automat aplicatii de care n-am nevoie

Răspuns Câştigător
| Rboggyz a răspuns:

Cauta pe market Swapper (iti aloca o parte din spatiul de stocare-la alegerea ta- pentru aplicatiile de background care consuma RAM) si Voltage Control (permite overclockarea procesorului in limitele acceptate de kernel, adica nu o sa se strice). O sa ti se imbunatateasca considerabil performanta telefonului, dar o sa pierzi din ciclul de incarcare al bateriei.

3 răspunsuri:
| MariusBlaj explică:

O sa incerc toate si voi vedea care ma ajuta cel mai multbig grin

| Ovidiu11995 a răspuns:

Pentru a oprii aplicatiile descarca de pe Google Play Master Clean! Are o optiune de inchide automat aplicatiile selectate de tine!