| ioanandrei a întrebat:

URGENT Ce ati alege dintre un procesor quad core la 2.2 ghz cu un adreno330 si 2 rami si un procesor octa core doar de 1.2 ghz, dar pe 64 biti cu un mali 450 si tot doi gb de ram? ce credeti ca s-ar misca mai bine, in special in jocuri? Mersi mult anticipat

Răspuns Câştigător
| modjolica a răspuns:

Quad-core-ul...Octa e prea mult, cel putin multe aplicatii sunt facute pentru folosire 2-4 core.Plus ca va consuma mai multa baterie octa-core-ul

15 răspunsuri:
| Matei17dmc a răspuns:

Adreno

Răspuns utilizator avertizat
| ioanandrei explică (pentru Outlawz):

Telefon

| ioanandrei explică (pentru modjolica):

Comparatia este de fapt intre un LG g2 si un Huawei p8 lite. pe mine m-a atras arhitectura pe 64 biti si faptul ca Huawei este lansat mult mai recent. si mai e si la o oferta buna

| ioanandrei explică (pentru modjolica):

Ok consuma consuma dar se va misca mai bine? nu stiu ce sa zic nici de procesorul grafic...

| modjolica a răspuns (pentru ioanandrei):

Imi va merge orice aplicatie pe Huawei, fara nicio problema

| sltlp a răspuns:

Mai bine spuneai ce nume au procesoarele alea. SAU mai bine zis, despre ce dispozitive e vorba.

| ioanandrei explică (pentru modjolica):

Ok. mersi mult! doar atat ma interesa daca huaweiul e ceva mai potent ca LG g2 ul. Daca e atunci e perfect. Mersi

| sltlp a răspuns (pentru ioanandrei):

In cazul asta, g2-ul e cu mult mult mai performant. VEzi ca p8 lite e de fapt un 2*quad core, 4 din ele sunt foarte lente, dar consuma putin, si celelalte 4 is de performanta medie cu consum mediu(nu pot functiona mai mult de 4 nuclee la acel procesor simultan). G2 are doar 4, insa pot functiona toate 4 simultan si is de performanta.

Răspuns utilizator avertizat
| ioanandrei explică (pentru Outlawz):

N-as folosi un iphone cu dual core si ecran abia abia full hd la iph6 plus, la care au adaugat nfc dupa o gramada de ani si la care camera, desi buna, e de 8, la care daca vreau sa iau o melodie trebuie sa dau bani, daca vreau sa trimit ceva prin bt nu pot, nici daca mi l-ar da cineva gratis. Probabil l-as vinde. mi se par jucarii frumoase pe care nu prea poti sa faci nimic.Si daca poti poti cu bani. Plus ca te obliga sa intri in ecosistemul lor iar eu merg pe windows si conturi de google

Răspuns utilizator avertizat
| ioanandrei explică (pentru Outlawz):

Ok. Nu am de gand sa nasc vreo disputa pentru ca e chestie de preferinta. Eu unul prefer o racheta mai subreda decat o caruta stabila daca intelegi ce zic.Si oricum am spus ca au o camera buna iphonurile. Dar ca ultima idee, de cine e produs procesorul super hiper smecherului iphone 6s, care costa de iti vinzi un rinichi? De Samsung. am incheiat pleduarialaughing).Nu, nu am raspuns ca sa ne certam, fiecare cu placerea lui.

Răspuns utilizator avertizat