| Drsss a întrebat:

Urmează sa imi iau o unitate si la routerul meu de wifi am doar un cablu băgat în el si daca ii scot cablul si il bag in unitate pentru internet o sa raman fara net pentru telefon....cum pot rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Iti mai poti lua inca un cablu care la ambele capete au aceeasi mufa ca cea de la cablul de internet ce este bagat in router.

Iti iei cablul ala si-l bagi in router, ai acolo cateva porturi,, LAN 1, LAN 2, LAN 3, LAN 4" sau cate ai tu. Bagi un capat acolo si celalat il bagi in unitate. Iar asa ai internet si la pc dar si pe telefon.
De unde sa iei cablul ala? Du-te pe la cateva service-uri de pc-uri, laptop-uri... sigur trebuie sa aiba acolo ca eu de acolo l-am luat.