| ricoset a întrebat:

va rog ajutati-ma cei care se pricep in iphoneuri citi asta : am un iphone 4s codat orange franta dar trebuie activat softul. intrebarea mea este : daca ii cumpar o cartela microsim orange franta va merge activat va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Marius_Covrig_1977 a răspuns:

Daca ai drum prin franta mergi la o reprezentanta Orange si schimbati tel sau softul la ei sunt ff intelegatori si te ajuta totul se face doar cu o adresa de emaill asta in cazul in care tel nu este dat furat. o zi buna

| ricoset explică (pentru Marius_Covrig_1977):

Esti tare ba du-te tu pana acolo

| Marius_Covrig_1977 a răspuns (pentru ricoset):

Ba eu tiam tat o varianta nu te-am trimis acolo era o sugestie in caz ca ai drum.

8 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Trebuie sa folosesti jailbreak sa il decodezi. Cauta pe net. Gasesti tutoriale.

| ricoset explică (pentru eucumine010):

Si cum fac asta? cand incerc sa-l activez zice sai bag microsim. si cand il conectez la itunes tot asta zice fii mai explicit te rog

| eucumine010 a răspuns (pentru ricoset):

Ai incercat intai sa bagi un microsim din Romania? Poate nu e codat.

| ricoset explică (pentru eucumine010):

Am incercat si nu merge.

| eucumine010 a răspuns (pentru ricoset):

Atunci cauta pe net despre jailbreak. E prea mult de explicat, dar daca nu te pricepi mai bine nu te baga poti sa strici telefonul.

| ricoset explică (pentru eucumine010):

Frate n-ai cum sai faci jailbreak. trebuie activat!