| Adrian701 a întrebat:

..va rog am nevoie de mare ajutor...

Mi-am formatat PC-ul (calculatorul) si nu imi pot baga sonorul, nu pot asculta muzica.

Am incercat sa bag RealTek da nu merge. spuneti-mi alt program pentru audio.

Dau funda la programul care functioneaza!

3 răspunsuri:
| shtephan a răspuns:

Hmm. Depinde si ce fel de placa de sunet ai. Nu toate placile sunt compatibile cu driver'ul Realtek simplu. Poate sa fie Realtek HD sau altele. Scoate carcasa de la unitate si vezi ce serie si ce denumire are placa si cauti driver'ul pe site'ul oficial. Bafta.

| Lollάღ a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu PC-ul.
Trebuia sa reinstalez Windows-ul ca sa mearga din nou, insa este foarte buna intrebarea.
Eu m-am lasat batuta si mi-am reinstalat PC-ul nu m-am chinuit cu programe.

| alex_5091 a răspuns:

Pai nu asa ma,iti cauti driverul de la placa audio, nu bagi ce program vrei laughing (driverul il ai scris pe componentele calculatorului, sau cu everest) happy...si cauti pe net numele placii video si descarci driverul(e gratis in majoritatea cazurilor) happy