| RecKinul a întrebat:

Va rog frumos sa-mi recomandati cateva cãrți sau ghiduri din care pot invața sa repar smartphon-uri. Am cunostinte de electricã dar nu am experinţã.

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Iti recomand canalul JerryRigEverything pe Youtube, ala testeaza rezistenta telefoanelor, le desface si le asambleaza la loc, in general trebuie doar sa ai grija sa organizezi suruburile, sa nu tragi tare de piese si sa ai rabdare. Cu cat te uiti la mai multe filme cu dezasamblari de telefoane cu atat iti dai sema mai bine cum se desfac/asambleaza, trebuie sa ai si uneltele necesare, cel ce ti l-am recomandat parca pune in descriere si uneltele ce le foloseste daca nu gresesc...

| StrongHeart a răspuns:

Cred ca vrei sa spui cunostinte de electronica.