| CRISTY_6837 a întrebat:

Vara asta vreau sa imi modific pc-ul. (Gaming)
Imi puteti spune ce placa de baza,rami,procesor, placa video imi trebuie ca sa pot rula la medium/high urmatoarele jocuri:
-GTA 4
-GTA 5
-NFS The Run
-Crysis 2/3
-Prototype 1/2
-Fifa 2012/2013

Bugetul: 1100 ron

Sa imi raspunda doar cei care sa pricep la pc-uri
Multumesc!
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/527238/ asta presupunand ca celelalte componente le ai! pe medium-high, uite ce poate face integrata grafica din procesor! http://www.youtube.com/watch?v=CYMKkgFQ98I

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ce componente mai ai?

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Cu 1100 de lei tu visezi sa joci jocurile alea? Nu vei putea face nimic cu banii aia... Minim 2500 de lei ca sa poti face ceva.

| IulianP a răspuns:

Nu mai deschide 17000 de intrebari de-astea.

| YahooMail a răspuns:

Se scrie RAM in loc de RAMI...

| Frenkenstein a răspuns:

Nu vei putea sa ai un calculator asa ieftin ca sa joci acele jocuri.Dar iti voi spune ce iti trebuie:procesor:Intel® Core™ i7-2600K Processor
(8M Cache, up to 3.80 GHz)
:placa de baza poti cauta una mai ieftina dar sa se poata puna procesoru si rami dar iti spun ce am eu:ASUS Maximus IV Extreme P67 B3. Rami iti poti lua 2gb dar poti cheltui mai mult sa iti iei 4gb sa nu ti se blocheze deloc eu am big grinDR3 4gb. Placa video iti poti lua si euna cu 512mb iti vor merge bine jocurile doar sa fie compatibila cu placa de baza eu am:nVIDIA geforce 580gtxtongue.S toate aceste lucruri de ti le-am spus depasesc suma de 5000lei daca vrei sa joci acele jocuri te va costa mult eu zic mai binje sa strangi bani si iti faci un cal calumea.