| SKARUL a întrebat:

Vreau sa achizitionez un GTX 1650 si o placa de baza de la Gigabyte si placa mea video acum este un RADEON 570 si m-am gandit pentru ca acest RADON nu este prea vechi si are aproape un an, m-am gandit sa le pun pe amandoua in pc pentru a lucra mai bine in gaming marea parte dar si pentru proiecte si intrebarea mea este daca sunt compatibile intre ele avand in vedere ca sunt marci diferite si daca imi trebuie ceva o mufa speciala ca sa le fac ceva sa le conectez intre ele sau daca trebuie o placa de baza speciala ceva de gen. Am nevoie de ajutor, bine stiu ca trebuie o placa de baza cu doua sloturi de gpu dar daca duce procesorul, ca am un i5 4750 si asta e intrebarea.

1 răspuns:
| NuAmNume1241 a răspuns:

Buna! In principiu, ar trebui sa duca procesorul. Daca mai ai putini bani stransi, as recomanda un 1660 / 1660 ti. Sper ca te-am ajutat