| Z13ENT a întrebat:

Vreau sa fac un CD cu windows bootabil si ma intrebam, daca mai pun un folder acolo mai booteaza windowsu?

Răspuns Câştigător
| BoDoGFX a răspuns:

Eu unul iti spun ca nu mai booteaza.
Cel mai bine foloseste un Stick USB pentru asta.

1 răspuns:
| elycrissro a răspuns:

Da, normal ca buteaza, daca il faci butabil, dupa punerea folderului.

Adica preiei toate fisierele windows, in afara de fisierul boot, apoi pui folderul pe care vrei sa-l atasezi ai abia acum il poti face boot-abil.

Este si un program cu care poti face un cd cu windows personalizat, cu programele si driveri tai care se pot instala odata cu windowsul sau personalizat la instalarea windows-ului.
Almeza MultiSet Professional

www.programepc.com