| NoNamemartes a întrebat:

vreau sa imi comand un iphone X de pe eMAG si am vazut ca il pot lua in rate ( am mai comandat dar nu in rate) cum pot sa platesc si cand platesc prima data sa zicem ca vreau sa platesc prin card visa, platesc cand il comand prima data rata pe prima luna, nu e niciun avans sau ceva, nu?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Plătești când ai data scadentă la cardul tău de credit.
Fără avans. Banca achită magazinului toată suma, iar tu plătești băncii în rate.

| NoNamemartes explică (pentru CM7YRE):

Deci nu dau niciun avans, platesc doar cei aproape 3 milioane pe luna timp de 24 luni? Mersi, raspunde la asta si primesti funda!

| mihai69 a răspuns (pentru NoNamemartes):

Da, dar numai dacă ai un card de credit acceptat de ei (eMag).
http://www.emag.ro/info/modalitati-de-plata#pay-in-installments

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://bit.ly/2C2boWd Apasa pe "cumpara in rate" in dreapta, daca vrei fara dobanda, o sa te puna sa introduci niste detalii, maxim adeverinte, si o sa ai acolo toate optiunile. O sa platesti prima rata, asta e "avansul". In rest, o sa ti se calculeze acolo.

| NoNamemartes explică (pentru CM7YRE):

Dobanda cat e?

| CM7YRE a răspuns (pentru NoNamemartes):

Daca faci prin BRD rate fixe, nu ai dobanda. Daca faci cu alte banci, dobanda variaza in functie de lunile selectate, suma etc. O sa ti se calculeze acolo. Apasa pe "cumpara in rate" si o sa vezi.

| Eduard619 a răspuns:

Ba extraordinar (NU ca e treaba mea) dar uite gandirea romanului, poate maine nu are ce manca si vrea sa-si ia telefon in rate care poate face exact acelasi **** cu un telefon la 2000 de roni.

| NoNamemartes explică (pentru Eduard619):

Frate, Mihai Lucian pe Facebook vedem acolo cine moare de foame vreau sa imi iau in rate deoarece am avut un s9 nu l-am tinut nici 2 luni si vr sa imi iau X, da-mi cerere, si vezi cine moare de foame. Poate te dau o tura cu g63 AMG.

| Eduard619 a răspuns (pentru NoNamemartes):

Man eu nu o zic sub forma de jignire, am zis doar ca telefonul ala costa 60 milioane degeaba si nu e cu nimic mai bun decat unul de 20.
Nu te simti ofensat ca nu ai de cehappy

| Xw3R a răspuns:

Eu îți recomand să nu iei de pe eMAG deoarece dacă e la reducere, atât costa pe amazon sau altă platformă prețul normal. Dacă îl bagă la reducere pe amazon îl iei super ieftin. Cât despre intrebarea ta, e cum a zis mihai69, numai bine!