| Băjănaru_Marius_1997 a întrebat:

Salut TpU. Vreau sa imi cumpar un monitor nou, dar nu sunt decis de care alegerile fiind LED sau LCD. Am citit ca ambele au avantajele si dezavantajele sale si as vrea sa stiu daca modelul Gaming AOC (se gaseste pe eMag la pretul de 449lei) este mai bun decat un monitor LCD si care din aceste variante afecteaza ochiul mai putin. Voi ce imi recomandati? Monitorul acesta LED AOC sau un monitor LCD? Voi ce imi sugerati?

1 răspuns:
| Illuminati2016 a răspuns:

Avand in vedere ca ambele au lumina de fundal, ceea ce face ca negrul sa fie iluminat si sa aiba culoarea gri, si sunt mai oboaitoare pentru ochi decat ecranele AMOLED (cu toate ca acestea sunt mai rare)