| UnrealGraphicsGamer0110011 a întrebat:

vreau sa imi fac un pc second hand care sa duca aproape toate jocurile nu conteaza la very low rezolutie mica doar sa duca jocurile astea mai noi dar sa poti juca totusi macar cu peste 7 fps in cel mai rau caz dar asa sa mearga in general cu 25 fps
Eu m-am gandit ca ar fi bine sa imi cumpar:
1)Un procesor core 2 quad q6600 pentru ca se poate face overlock de la 2.4 ghz la peste 3 ghz are 4 nuclee e destul de ok
2)6 gb ram ddr2 la 800 mhz destul pentru cerintele din ziua de azi
si acum...
3)E cam scumpa pentru mine dar sa zicem..placa video geforce gts450 1 gb pentru ca are latimea de banda 57.7 gb/sec deci pentru gaming mi se pare decenta mai ales ca placa video conteaza ceva mai mult gen 60% la jocuri cred.
Ceva pareri? Sugestii?

Răspuns Câştigător
| Prometeu567 a răspuns:

Nu ti le va duce pe toate, poate doar cs:go pe very loe

2 răspunsuri:
| Prometeu567 a răspuns:

Nu ti le va duce pe toate, poate doar cs:go pe very low

| UnrealGraphicsGamer0110011 explică (pentru Prometeu567):

Ba cum sa nu imi duca cs go...tu vorbesti serios? Pe setari high merge cu 130-190 fps laughing merge ca uns duce si mirror's edge catalyst cu minim 30 fps dapai cu o placa video gtx 750 ti cu oleaca de overlock ajung si la 50 fps poate si mai bine XD ma omori omule laughing)