| Wattafack_Roby_1996 a întrebat:

Vreau sa imi iau o placa video Placa video Gainward nVidia GeForce 210, 1024MB, GDDR3, 64bit, HDMI, PCI-E sau Placa video Gainward nVidia GeForce 8400GS, 1024MB, GDDR3, HDMI, DVI, PCI-E. Vor merge placile video daca am procesor AMD?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

8400 gs nu a spart nici o gheata pe vremea ei. a fost o palca proasta, va ramane o placa proassta. gt 210 e cam aceeasi marie cu alta palarie. Sfatul meu: nu da banii pe asa ceva, mai strange, ca ceea ce faci tu acum se numeste risipa.

| Me2 a răspuns:

Sunt de acord cu srsdani, nu are rost sa dai banii pe asa ceva, pe langa aia mai bun 300 si iei o placa video calumea, nici una dintre cele 2 nu e buna (suntem in 2012 daca nu stiai), in jocuriile din prezent iti va sacada chiar si pe 640x480 detalii low, acum faci ce vrei da,,, o sa-ti dai cu capu de pereti cand o sa vezi

| dragondews a răspuns:

Sa incepem cu ultima intrebare.
DA. Orice placa video, indiferent de procesor grafic sau firma, suporta orice procesor.
Eu iti recomand sa mergi pe GeForce 210 - este model mai nou, are putere mai mare. 8400GS este un model vechi, care a spart gheata la vremea lui, dar acum au aparut alte placi video, mai performante.