| SenZatioNxD a întrebat:

vreau sa imi iau un pc si nu stiu pe care sa il aleg o sa pun linkurile de la cele 2 http://www.altex.ro/......6570-linux si http://www.emag.ro/......E01KNBBBM/ acesta, amndoua au placi video dedicate dar nu stiu care e mai bun pentru gaming ( ex : fifa 12, fifa 11, cs source, pes 12, 11, fifa 13 etc ) din astea! FUnda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala de la eMAG are cu 2gb mai putin de ram, dar crede-ma ca de la 4 in sus nu prea se simte in jocuri, filme sau aplicatii office
deci mergi pe ala de la eMAG, deoarece are procesorul mai bun, placa video mai buna daca te uiti al ce zice gogomenul mishu wordpress ai observa ca placa de la miria ala e model low profile adica naspa de jocuri pe cand aia de la eMAG e 1gb gddr5 128 bit 72.5 gb latime de banda cam dubla decat aia de pe altex...si nu sunt diferite e acelasi model difera doar forma si cateva proprietati

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege-l pe cel de la eMAG iti spun de ce

1.nu e pe linux
2. eMAG-ul livreaza gratis si daca ai probleme cu el vin cu curierul la tine acasa GRATIS si ti-l duce la service, la 3 reparatii iti da banii inapoi, am patit eu si mi-a dat banii inapoi

la altex nu ai serviciile astea + ca miria e nasol

| SenZatioNxD explică (pentru anonim_4396):

Eu am intrebat care ti se pare mai bun nu cont de unde il iau... si daca zici care e mai bun argumenteaza de ce!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SenZatioNxD):

Ala de la eMAG are cu 2gb mai putin de ram, dar crede-ma ca de la 4 in sus nu prea se simte in jocuri, filme sau aplicatii office
deci mergi pe ala de la eMAG, deoarece are procesorul mai bun, placa video mai buna daca te uiti al ce zice gogomenul mishu wordpress ai observa ca placa de la miria ala e model low profile adica naspa de jocuri pe cand aia de la eMAG e 1gb gddr5 128 bit 72.5 gb latime de banda cam dubla decat aia de pe altex...si nu sunt diferite e acelasi model difera doar forma si cateva proprietati

| SpecialistIT a răspuns:

Eu as cumpara asa ceva de la Mediadot: http://www.mediadot.ro/wishlist/27558/

Bafta!

| Mishulikaa a răspuns:

http://www.altex.ro/sistem-it-myria-gameonv5-amd-athlon- ii-x2-270-3-4ghz-6gb-500gb-amd-radeon-hd-6570-linux - acesta este mai bun pentru gamming, are placa video mai buna decat cel de la eMAG, memoria este cu 2 GB mai mare dar are si un minus, procesorul este mai bun de la eMAG (adica Intel).

iar pc-ul pentru gamming de la eMAG are doar procesorul bun si hard-ul tot de 500 gb ca cel de la altex in rest memoria este mica iar placa video mai proasta.