| Cristian_Andrei_2000 a întrebat:

Vreau sa imi iau un windows si acolo zice ca este in engleza.
Cand il instalez pot sa il setez in romana sau dupa ce il instalez pot intra la setari pentru a-l seta?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica vrei ca tot ce este afisat in meniu si submeniul Windows-ului sa fie in Romana? Dupa ce instalezi windows-ul care obligatoriu este in Engleza(numai limba de tastatura o poti seta in Romana, adica sa iti scrie si diacriticele șțăî.) intri in Control Panel-Region and Langague si acolo la Add Langague, setezi Romana. Windows-ul incearca sa gaseasca pachetul de Limba Romana care dupa descarcare il va instala.Tu dupa asta trebuie sa setezi Limba Romana (dupa ce s-a instalat) ca default si restartezi Pc-ul. Dupa restartare lasi sa updateze si vei avea meniu si submeniu in limba Romana.
Daca vrei, iti intru eu in PC si iti setez limba Romana.

| Cristian_Andrei_2000 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru ca mi-ai zis unde sa intru sa setez. O sa ma descurc eu mai departe

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da in engleza ce are, ti se apleaca?

| AIeXxX a răspuns:

Poti!
Daca ai win 8 poti sa.ti schimbi ce limba vrei din setari, dar trebuie sa cauti tu, stiu ca un prieten de.al meu si.a schimbat limba