| NuStiuNimic a întrebat:

vreau sa ma ajutati cu ceva am si eu un amplificator ( LTC -1000 ) care in specificatii spune a are 2x500w pe iesire 4ohm si 2x350 pe 8 ohm am avut niste difuzoare nu tocmai originale dar cica erau de 500 w pe 4 ohm. intr-un final s-au stricat nu aveam filtru pus pe ele mentionez ca statia are egalizator ( inalte medi joase, mediile si inaltele le-am dat jos si joasele la maxim, si normal a nu am dat volumu la statie maxim am mixer si reglez din el totul ) intrebarea mea este daca mi-as lua difuzoare de 4 ohm 500 w si un filtru cu alimentare (CAR-AX01) as putea sa il conectez ca crossfire la statia de putere? sau daca nu recomandatimi voi un filtru pentru boxe de 4 ohm, incinta care o am este doar de bas ( magnat transforce 1200 )

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Ce crossfire la o statie de putere? Incurci mere cu pere!
Cumpara boxe exact cu specificatiile celor vechi si gata. Nu mai face adaptari aiurea!