| AlexFcd a întrebat:

vreau să-mi cumpăr un router wireless și vreau să știu dacă acest router este bun și conexiunea la internet (wifi)este foarte rapidă.
Acesta este router-ul wireless

Router wireless D-LINK N300 Easy GO-RT-N300, 300Mbps, WAN, LAN, negru

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E numai bunwinking

| GabrielStn a răspuns:

Cand vine vorba de viteza conteaza atat infrastructura ( informatica), cat si numarul de dispozitive conectate la acel router, dar si rata de transfer, mai exact abonamentul pe care il ai. Daca ai fibra optica ce transfera la viteze de maxim 50 MB/s, nu te astepta sa ai viteza ca si cum ar fi 200, 500 sau 1000 MB/s.