| DangerG a întrebat:

Vreau sa-mi curat PC-ul de praf. Pana acum il curatam cu betisoare de urechi si mai multe pensule de diferite marimi. As vrea sa folosesc si aspiratorul dar aspiratorul meu poate doar sa traga praful si mi-e frica sa nu traga si ce nu trebuie de pe placa de baza sau mai stiu eu de unde.Deci,daca folosesc aspiratorul asta risc ceva?

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Exista riscul sa aspire ceva, daca e prea plin de praf te duci cu el la o vulcanizar, e dai 2 lei la nenea de'acolo si dai cu aer 1 minut prin el.
Nici nu dureaza un minut sa zboare orice urma de praf.
Bafta

| ɔɐıɔ a răspuns:

Foloseste doar tubul de la aspirator si o sa fie ok.
Eu imi curat PC-ul de vreo 6 ani cu aspiratorul si nu s-a stricat nimic.
Insa, daca nu esti sigur poti sa dai aspiratorul la cea mai mica viteza de scurgere