| Gamer45781 a întrebat:

vreau sa-mi fac un pc de gaming, bugetul este de 7000lei maxim,astept ceva recomandari, multumeschappy

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sper ca realizezi ca ne dam seama ca nu e decat un vis. Nu e nimeni care sa dea totusi 7000 lei pe un pc de gaming...
Dar asa, ca sa iti satisfaci curioztiatea: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/834538/

| Gamer45781 explică (pentru sltlp):

Eh..initial optasem pentru Asus rog g750jh,dar m-am razgandit si vreau pc, configuratia este buna, stiu ca pretul pare cam exagerat.Eu as fi vrut 16gb ram, i7 4770k, gtx780ti,sistem bun de racire sa duc procesorul la 4. 5ghz si placa sa-i dau oc cat mai mult, sa am racire buna pentru temperaturi si sa nu pierd din performante, ssd vreau 256gb, monitor full hd 120hz 1920x1080, hdd 1tb ajunge, o sursa ideala sa-mi suporte configuratia, si o placa de baza buna, sabertooth z87 sau ceva in genul, si carcasa zic la comment niste useri ca-i mica.Sau daca ai tu alta configuratie mai buna si sa ies mai ieftin nu ezita sa-mi spui, mentionez ca vreau racire buna, chiar si pe watercooling cu ceva coolere.Multumeschappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu esti sanatos la cap daca vrei sa dai 7000 ron pe un PC doar sa te joci.

| xr0sioRx a răspuns:

Adauga rami, 4 sau6Gb, o placa video de minim 1Gb + un procesor de peste 2.0 Ghz, parerea mea happy.

| Gamer45781 explică (pentru xr0sioRx):

Slabut,eu ce bag acum nu mai bag ani buni.

| atomescu a răspuns:

Uite aici un pc pentru gaming de aproape 7000 ron: http://bit.ly/OpQHbm

Are:

i7 de 3.5
8gb ram
placa video GeForce GTX 770 2GB
vine si cu windows 8 preinstalat

| Gamer45781 explică (pentru atomescu):

Nah,nu prea e cine stie ce, eu vreau un 780ti sau 2, nu stiu cum se comporta in sli in jocuri, si un 4770k sau daca e vreunu mai bun, initial am pus ochii pe 4690x dar mi se pare ca-i mai mult de randari, ce zici?