| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un laptop ieftin de gaming si nu stiu ce sa aleg dintre un Alienware M11X (http://www.pcmadd.com/......11x4.html) si un Acer (http://m.emag.ro/......MGRBBBM/). Alienware-ul are procesorul slab, dar am auzit ca se misca si el binisor. Rog raspuns si argumente pro si contra. Multumesc anticipat!

RASPUNSUL CEL MAI BUN PRIMESTE FUNDA

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Allienware-ul acela era bun acum 10 ani la gaming. In prezent nu mai ruleaza nici un joc de actualitate. Mergi mai bine peacer. Are un procesor si o placa video mult mai superioara.

| MariuS88c a răspuns:

Daca vrei un laptop de gaming clar trebuie sa alegi Alienware-ul este mult mai bun si trebuie sa te gandesti acela este expre pentru gaming pe cand colo celalalt nu. Problema mai este ca daca este de gaming va merge bine/foarte bine in jocuri nu la alte lucruri ( nu spun ca in rest va merge greu, doar ca pe jocuri se va descurca mult mai bine.Iar in diferenta cu celalalt este mult mai bun.

| ViorelMarian a răspuns:

Eu unul as alege acerul deoarece marea majoritate a jocurilor nu doar ca cer grafic buna dar cer si un procesor "macar dual core" asa ca daca alegi Acer ai deja siguranta ca alegi ceva bun, iar placa video de la Acer este ireprosabila nimic de comentat rulezi ce vrei tu.