| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

vreau sa-mi iau un pc sh și am de ales între un pc cu Intel Core i3-4160 cu placa video integrata Intel HD Graphics 4400 sau Intel Core i5-3470 cu o placa video HD Graphics 2500 păreri?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu sunt chiar cine stie ce... adica nu te astepta de la nu stiu ce performanta de la configuratia respectiva. Dar probabil prima varianta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

3470-ul. Oricum ambele sunt praf. Si HD 2500 e tot integrata, in caz ca aveai impresia ca ar fi altfel...

| anonimg a răspuns:

Eu aș alege i5. Placa video este mai ușor de găsit și mai ieftină dacă voi dori să o schimb. Pentru că între cele două plăci video menționate de tine nu este prea mare diferență.

| LPCTSTR a răspuns:

Gaseste alte optiuni, ce urmeaza sa-ti iei este o abominatie inutila.

| Mirel4412 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu pc-ul. La configuratia asta nu o sa duca jocuri. Incadreaza te in pretul de 1000-1500 ron minim daca vrei un pc care sa te tina cativa ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca in functie de ce faci cu el ambele pot fi : complet inapte sau de abia folosibile.

Al doilea pare nițelus mai bun, desi sunt cam egale, dar las pe expertii in tehnologie sa spuna asta.

Cert e ca daca vrei sa il folosesti la scris in word, scroll pe Facebook si TPU, va merge destul de ok. Daca vrei sa faci PowerPointuri, sa joci jocuri, sa editezi video, sa descarci lucruri si asa mai departe, va scârțâi destul de puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I5 da sa stii ca nu merge niciun joc pe ele. Nici macar lol

| marinaru777 a răspuns:

Eu zic sa lipest site aici sa vedem, incearca sa iei oricum ceva cu placa dedicata si ssd. Windows 10 fara ssd e praf

| vali5 a răspuns:

I3-ul e mai bun