| Sergiu_Dreghici_1990 a întrebat:

vreau sa pun placa video dedicata pe calculator, cand intru in bios ce optiune aleg? Onboard, Pciexpres sau pci, precizez am placa integrata.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Când o să montezi placa video care mai mult ca sigur va fi PCI express, din bios trebuie setat pe PCi express, asta ca să îți caute primul vga pe magistrala pci express. Oricum va funcționa și fără să umblii pe acolo. Unele tipuri de BIOS se auto setează în funcție de hardware-ul adăugat, deci nu e stress.Succces

| MateiSebastian a răspuns:

Dacă vrei să îți funcționeze placa video integrată, alegi "On board". Dacă ai de gând să folosești o placă dedicată, alegi " PCI- Express".

| Ionut_Ovidiu_2000 a răspuns:

Onboard