| BaiatuIntreaba a întrebat:

Vreau sa stiu daca imi merge Cs Go pe pc-ul acesta :
Processor : AMD Athlon X2 250 3.00 GHz
Placa video : NVIDIA GeForce 9600 GT
Memorie ram : 2 GB
Cateva intrebari :
1. Pe ce windows merge mai bine cs go 7 sau 10?
2. Vreau sa iau un procesor nou. Care ar fi mai bun dintre ele doua? 1. http://www.emag.ro/......DDCFCBBBM/
2. http://www.emag.ro/......ETZB0BBBM/
DAU FUNDAAAA CELUI CARE RASPUNDE LA TOATE INTREBARILE.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Iti dau 2 sfaturi :
1. Pastreaza procesorul deoarece se descurca bine in acel joc.
2. Cumpara inca o bareta de RAM (2-4GB) si o alta placa video, minim R7 360/GTX 750TI.

Daca o sa tii cont de cele spuse mai sus, o sa dai banii pe ceva ce merita si nu o sa arunci niciun banut.

Din cauza ca :
Oricare din cele 2 procesoare nu iti va aduce un avantaj prea mare, ba din potriva, primul : Athlon 5350 o sa se dovedeasca a fi mai slab decat ce ai tu acum.
Al doilea este intr-adevar mai bun dar repet, nu aduce un avantaj prea mare fata de ce ai tu acum.

Nu numai atat dar ar trebui sa schimbi placa de baza, in ambele cazuri.

Sistemul de operare nu face diferenta in jocuri, tot ce gasesti pe internet ori sunt glume, ori sunt mituri.
Singurul avantaj care il are Windows 10 fata de 7 este suportul pentru DirectX 12 si o oarecare compatibilitate mai buna cu procesoarele noi aparute (din 2013 incoace, care oricum nu te intereseaza).

| BaiatuIntreaba explică (pentru SilviaDulcik):

Placa de baza e GA-MA74GM-S2. Nu cred ca ar merge GTX 750 pe aia. LA pc garage daca ma duc cu placa video GT 9600 sa o schimb cu aia?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru BaiatuIntreaba):

Placa de baza nu face mofturi, R7 360 sau GTX 750TI nu o sa faca mofturi. (Daca iti cumperi placa video noua, neaparat una cu 2GB GDDR5, minim una din cele 2, pentru orice joc aparut).

Singurul dezavantaj la placa de baza GA-MA74GM-S2 este ca are memorie RAM DDR2, asta inseamna ca o sa trebuiasca sa cumperi de la cineva de pe forum sau de pe sites cu publicitate (o bareta de 2gb este injur de 50-60 lei, pretul correct).

| BaiatuIntreaba explică (pentru SilviaDulcik):

Cu componentele actuale ar merge pe very low?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru BaiatuIntreaba):

CS:GO pe Athlon II x2 + 2GB RAM + 9600GT pe very low? Cu siguranta, insa fara nimic altceva deschis, jocul + sistemul de operare deja mananca toti acei 2GB de RAM. Placa video 9600GT este suficienta pentru CS:GO, la fel si procesorul.
Problema este memoria RAM, vezi poate gasesti la un prieten inca o bareta de 1GB, in caz in care mai ai slot liber pe placa de baza.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Indiferent. Tutusi as alege 10, ca asta e tendinta de viitor. Insa daca ai timp, poti sa incerci.
1.1 De rulat csgo o sa ruleze. Dar sa nu ai super asteptari de performante.
2. Ce placa de baza ai?

| BaiatuIntreaba explică (pentru sltlp):

Placa de baza este GA-MA74GM-S2... Stiu nu este prea buna.

| sltlp a răspuns (pentru BaiatuIntreaba):

Atunci nu poti face upgrade cu ce procesoare ai ales acolo.

| BaiatuIntreaba explică:

HELP ME