| cristygameru a întrebat:

Vreau sa stiu si eu: Daca e mai gol hard discul, jocurile instalate in el imi pot merge mai bine? Am auzit ca, cu cat e mai gol hard-discul, cu atat merge mai bine jocul instalat in hard-ul respectiv. Este adevarat? Va rog sa-mi dati o explicatie buna
FUNDA, raspunsului corect tongue

Răspuns Câştigător
| Razvan892 a răspuns:

Din cate stiu eu, este o problema daca hard-ul e prea plin... atunci iti merge calculatorul mai greu. Nu cred ca are nici o legatura hard-ul gol cu jocurile, poate RAM-ul.

2 răspunsuri:
| AndreeaCoco a răspuns:

Da, asa e si la mine, cu cat am mai putine pe hard-disk cu atat merge mai repede, atat jocurile cat si internetul. Dar cu cat acesta e mai incarcat, cu atat merg mai greu jocurile, internetul, si altele. Funda?

| andreiesuper a răspuns:

Nu are importanta daca hardul e plin sau nu, important este sa ai suficient spatiu liber. Daca vrei sa mearga hardul mai bine, il poti defragmenta.