| Andrei_Denis_1999 a întrebat:

Salut,TPU,vreau sa stiu si eu daca se potriveste aceasta tehnologie de la placa de baza:sata 2 x SATA 3Gb/s cable(s) cu un hard disk de 500 GB Seagate Barracuda SATA 3... 7200RPM, 16MB? Astept Raspuns!

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alexpoint a răspuns:

Salut, placa ta de baza are SATA2. O sa-ti functioneze HDD SATA3 dar nu la capacitate maxima de 6Gb/s cat poate SATA3. Raspunsul este DA, sunt compatibile.

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

E simplu. de ce nu cauti pe net cum arata o iesire sata 3 si o compari cu cablul de date din pc-ul tau?
http://www.google.com/......tp?/search

| SoloPC a răspuns:

Daca ai sata 3 pe placa de baza si sata 3 e si HDD-ul da merge daca placa ta de baza are sata2 si HDD-ul este sata 3 nu merge
Din ce spui tu acolo da este compatibil doar daca ambele componentele sunt sata 3