| OxEdaNNNNN a întrebat:

ziceti-mi si mie daca merge aceasta placa video: http://www.emag.ro/placi_video/placa-video-msi-nvidia-ge force-gtx-560-1024mb-gddr5-256bit-dvi-mini-hdmi-pci-e--p N560GTX-M2D1GD5 la o sursa de 450W?

Dau funda.

MS anticipat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De obicei sursele obisnuite lucreaza la cel mult 75% din putere.In cel mai fericit caz sursa ta lucreaza cu 335W. Nu stiu ce configuratie ai la computer dar este o sursa destul de slaba. Eu iti recomand o sursa Real Power de minim 500W sau o sursa obisnuita dar sa fie peste 650W.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Depinde ce mai ai instalat pe PC. Eu totuşi ţi-aş recomanda o sursă peste 500W.