| alex2009 a întrebat:

Salut trebuie sa lucrez ceva in Excel si nu prea ma descurc. Folosesc un Microsoft ofice 2003
1 deschide un registru excel si salveaza cu numele 24-02
2 redenumeste coloana la 50 si randul i la 36
3 redenumeste foaia 1 cu numele de calcul
4ascunde coloana i si foaia 3
5.scrie in celula a2a 20 lei ca simbol monetar
6 umpleti celula a3a cu model de albastru si alb 1/2
7 colorati fila cu galben.
Ma poate ajuta cineva folosesc un ofice 2003 problema este ca nu gasesc optiunile ca sa imi iasa aceste lucruri. Ma poate ajuta cineva? S-au are cineva idee daca exista un patch de tradus in limba romana Microsoft ofice 2

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 deschizi un document excel și îl salvezi cu numele ala
2 nu inteleg ce vrea sa spuna
3 te duci jos în partea stângă și trebuie sa îți apară 3 foi care vin prin defect când deschizi excel. click pe foaia 1 -> schimba nume.
4. te duci în dreptul coloanei i (unde apare litera scris, trebuie sa îți apără o săgeată îndreptată spre jos când pozitionezi săgeata de la mouse acolo) și dai clik, (trebuie sa se selecționeze toata coloana) după dai clik dreapta ->ascunde. ca sa ascunzi foaia 3 clic pe foaia 3 te duci sus la format-> foaie ->ascunde
5. scrii în celula 2 (nu spui ce coloana) 20, selecționezi celula, te duci sus la format-> celula->numar->moneda
6. selecționezi celula 3->format->cadre
7. selecționezi fila(nu zici care) la fel cum ai făcut și cu coloana adică te duci cu săgeata de la mouse unde apare numărul filei(trebuie sa îți apare o săgeată îndreptată spre dreapta)si dai click, din bara de format (cea de unde poți schimba mărimea textului și modelul etc) culoare de umplere.

Sper sa te fi ajutat sau măcar sa îți fi făcut o idee de cum se folosește excel. Scuze pentru proasta exprimare dar eu am excel în spaniola și mie destul de greu sa traduc exact.

Bafta.

2 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Exista patch, dar traducerile nu sunt facute foarte bune. Daca vrei te ajut eu. Da-mi privat cu id de mess si te ajut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 deschizi un document excel și îl salvezi cu numele ala
2 nu înțeleg ce vrea sa spună
3 te duci jos în partea stângă și trebuie sa îți apară 3 foi care vin prin defect când deschizi excel. click pe foaia 1 -> schimba nume.
4. te duci în dreptul coloanei i (unde apare litera scris, trebuie sa îți apără o săgeată îndreptată spre jos când pozitionezi săgeata de la mouse acolo) și dai clik, (trebuie sa se selecționeze toata coloana) după dai clik dreapta ->ascunde. ca sa ascunzi foaia 3 clic pe foaia 3 te duci sus la format-> foaie ->ascunde
5. scrii în celula 2 (nu spui ce coloana) 20, selecționezi celula, te duci sus la format-> celula->număr->moneda
6. selecționezi celula 3->format->cadre
7. selecționezi fila(nu zici care) la fel cum ai făcut și cu coloana adică te duci cu săgeata de la mouse unde apare numărul filei(trebuie sa îți apare o săgeată îndreptată spre dreapta)si dai click, din bara de format (cea de unde poți schimba mărimea textului și modelul etc) culoare de umplere.

Sper sa te fi ajutat sau măcar sa îți fi făcut o idee de cum se folosește excel. Scuze pentru proasta exprimare dar eu am excel în spaniola și mie destul de greu sa traduc exact.

Bafta.

Pfff scuze eu am postat ca anonim nu știu cum mi-a apărut asa.