| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor!
Am si eu o intrebare despre aparatele foto, nu sunt in domeniu si oricat m-as chinui cu informatiile de pe net, nu inteleg absolut nimic. Ce caracteristici trebuiesc urmarite cand cumperi un aparat foto? Daca ar putea cineva sa-mi explice mai detaliat, as fi recunoscator. M-am gandit la camera asta: http://www.altex.ro/......-sdhc-8-gb
Niste sfaturi daca este buna sau nu? Ce ma intereseaza la o camera este sa focalizeze bine si claritatea pozei in dificultate de lumina. Puteti sa-mi dai si alte sugestii de camere, mai bune. Am inteles ca Nikon este cea mai buna firma. Bugetul meu este de 1000lei.
Multumesc anticipat
Ofer

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_l320_review
Ce să ceri unui aparat?
În primul rând, un obiectiv bun - ăsta chiar are așa ceva.
Apoi, un „lag" cât mai mic.
===
Shutter Response 0.175 s.
Wide - Focus / Shutter Response 0.6 s.
Full zoom - Focus / Shutter Response 0.75 s.
Switch on Time to Taking a Photo 2.25 s.
Shot to Shot without Flash 2.9 s.
Shot to Shot with Flash 3.5 s.
Continuous Shooting 1.1 fps
===
Stăm bine și aici.
Imaginile de test - mie îmi plac.
Eu personal caut la o cameră și moduri de operare care să-mi permită să intervin și eu cât de cât, să nu fie totul automat, predefinit. Și aici stă binișor.
Una peste alta, la prețul de acolo, eu o recomand. (vezi în linkul propus de mine și „contracandidații" pe care îi are).

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Deci spui ca ar trebui sa aleg Nikon Coolpix L320?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spun că e o alegere bună. Nu și singura; dar în gama asta de preț, cred că e mai bun decât restul.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Camytza2003 a răspuns:

Camera foto pe care ti-ai ales-o este foarte buna.Totul e in regula, tine pasul cu tehnologia, zoom-ul e bun, stabilizor, intr-un cuvant toate sunt bune.Ti l-as recomada fiindca am si eu unul gen acesta. Funda?