| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. As dori sa aflu la metin2ro ca ati vazut cam toti au pe ei iteme +9 pe ei si nu inteleg cum de nu esueaza? Cum fac asta sa nu esueze? Unii spun ca au niste metode de a face la fierar si nu stiu ce. Deci cum as putea sa fac ca sa nu esueze? Miau esuat vreo 10 fms-uri la +3 +4 +5 si unu la +7 si toti au +9 numai eu nu am decat totul +4 la lv 36 ce naiba sa fac? plssss ajutati-ma ca sunt cam noob la upgrade iteme

Răspuns Câştigător
| Ganduri albe a răspuns:

Este destul de simplu : faci la fierarul din oras pana la +4 sau + 5 Apoi te duci in continuare la un fierar profesionist la care dai mai multi bani dar sansa de a esua este foarte mica... Intreaba pe cineva de pe metin unde e celalalt fierar si iti vor spune... Funda?

15 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Mie mi-a esuat o sabie luna plina la +8 si am dat o "avere" pe ea. Am fost la un pas sa renunt la metin si sa-mi sterg contul. Dar m-am gandit ca la altii au esuat mult mai multe lucruri valoroase. Eu prefer sa le cumpar gata imbunatatite, dar nu am destul yang sa fac asta tot timpul si daca pretul e exagerat nu cumpar. Oricum, eu ma duc la fierarul breselei cu cel mai mare nivel si rank. Costa mai mult, dar sunt sanse mai mici sa esueze.

| Derye a răspuns:

E o chestie prin item shop parca care iti mareste putin sansa. In rest, toate superstitiile alea cu norocu' de la batrana, dai upgrade cand se scarpina ala, blah blah blah, sunt pure idiotenii.

| Doar eu_5952 a răspuns:

Iti trebuie un pergament binecuvantat ca sa nu mai esueze:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Derye are dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing
Pai am citit pe un site ca nu exista nici o metoda de a face +9 doar sa ai noroc ca si mie mi au esuat vreo 20 fm s si rib...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am facut un fms la+8 la fierar map2 dar nu in aceas zi...incearca si u asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti trebuie hack pentru +9 dar nu t-l recomand pentru ca daca te prinde GM ca ai hack iti sparge parola

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta ia arma pune-o pe fierar si ia-o incha o data pe maus dupa aia dai accept cu ea pe maus asa nu esueaza sa dai sa o faca si daca nu esueaza asteapta ca fierarul sa se stearga o data pe frunte si dupa aia dai s-o faca iarasi ca atunci e mai concentrat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aoleu mor, mor mi-am facut fms de al +6 la+7 si nu a esuat si la facut la +8 si a esuat cu sa fac sa nu mia esueze

| Ghostplayer a răspuns:

Iti trebuie pergament binecuvantat ca sa nu se distruga! Dar uite niste reguli unde poti face la iteme +1,+2...:+1 map1,+2 map2 si in map 2 faci pana la+7 ca nu esueaza iar +8 si+9 faci in turnul demonilor la etajul8! Imi dai funda plz?

| yonutz12344 a răspuns:

Daca ai vreo 2kk te duci cu arma la ala de arme(trebuie facut in aceeasi zi ca sa ai sansa mai mare)
asa am facut pfn de la +0 la +9
mai era o solutie(nedovedita) cu care sa ai sansa mai mare la ala din oras
incepi cu un item de care nu mai ai nev
daca reuseste da de vreo 3 sau 4 ori cu itemul care vr sa il faci + si apoi inca un item de care nu mai ai nev
daca esuaeaza itemul mai dai cu un item asa am facut fms de la +2 la +7 pietrat

| cezarenache a răspuns:

Du-te pe ch 2 faci arma pana la +6 apoi te duci la cei de breasla.
PS: orice lt ch insa cel mai putin aglomerat!

| SuperGamE a răspuns:

Tot asta ma intreb si eu happy
(Mi-a esuat RIB +7 si am 31)

| Mercenary1337 a răspuns:

Am avut FMs+8 cu pahuba 30 bonusat si pietrat full si mai esuat la +9
Am zis ca ma sinucid, atunci a venit unu d elv 67 langa mine si-a dat dgaul jos si ia esuat si lui si atunci mi-am dat seama ca fmsul meu era nimica pe langa dgaul lui
si acum am alt fms tot asa, tr doar pergamente bincuvantate

| Musteret_Fabi_An_1995 a răspuns:

Baga cu Bless [Pergament binecuvantat ] pe arma