| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, imi puteti recomanda un pc care sa fie cat de cat de gaming ( sunt dispus sa il fac si pe piese), pe el as dori sa ruleze jocul Counter Strike: Global Offensive pe grafici maxime undeva la 50/60 fps.

Vreau mai multe sugestii!

Dau funda!
Preț maxim 2500 lei (cam cel mai ieftin si de calitate...)

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Cumpara astea :
Procesor i5 sau i7 cu 2, 5 Ghz
Rami minim 4 Gb dar mai bine 8 Gb
Placa Video sa fie de la Nvidia = minim GTX 750! Restul NU conteaza! Bafta!

5 răspunsuri:
| MariuS88c explică (pentru lpavel):

Pai Cs fi va merge acum așa pe full? Si care este diferența între i3 2,40 GHz sau i5 2,50 sau i7 2,50?

| StochitaCatalin a răspuns:

Recomand o configuratie amd :
-amd fx6300/fx 8320
-r9 280x

| lpavel a răspuns (pentru MariuS88c):

Da, CS va merge full! Procesor - intre un i3 si un i7 diferenta e fenomenala : mai nou, mai puternic etc! Bafta!

| MariuS88c explică (pentru lpavel):

Si procesorul acesta +placa video +cam 6 gb ram cam cat vor costa?

| lpavel a răspuns (pentru MariuS88c):

Hey! NU fi lenes! Asta poti afla si tu daca cauti pe net... big grin