| Bflorinn a întrebat:

Salut tuturor,

In urma cu cateva zile am scapat telefonul pe jos si s-a spart ecranul( iPhone 4S). Am ramas un pic uimit deoarece cand am incercat sa il repar cei de la service mi-au spus mereu un pret mai mare decat daca as fi avut iPhone 4.
Ecranele celor 2 telefoane nu sunt la fel? Sa inteleg ca difera si ecranele sau este doar un motiv pentru a cere mai multi bani?
Multumesc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai un ecran e destul de scump, ca sa puna unul nou cere multa munca, asa ca pe langa costul de achizitie al ecranului mai e manopera si trebuie sa faca si ei un ban, si sa nu crezi ca e usor de pun ecranul inapoi, ca nu e doar o bucata de plastic cu niste curcuite pe el, pentru ca e rezistiv.