| ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

Puteti va rog, sa-mi scrieti numele unui website sau aplicatie care sa poata fi folosita pe laptop si care sa ma avertizeze daca am introdus aceleasi cuvinte, de mai multe ori in cadrul sectiunii vocabular.

Deoarece in prezent scriu o carte pentru invatarea limbii germane, iar la vocabular trebuie sa introduc multe cuvinte, am nevoie de un astfel de soft (program, aplicatie, sau cum se numeste) pentru a nu introduce de mai multe ori acelasi cuvant.

Mai ales ca fiecare lectie este insotita de vocabular si exercitii. Iar lectiile sunt multe la numar.

Le multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Nu știu sa existe nimic pentru asa ceva, dar poți activa din Word, dacă în el redactezi, a patra căsuța de la Proofing (Dokumentprüfung) - wiederholte Wörter kennzeichnen