| Dumitrascu_Eduard_2001 a întrebat:

Salut Tuturor stie cineva care processor este mai bun Intel celeron 1.6 ghz sau Intel pentium 2. 6ghz? Si care este cel mai bun processor pe soketul 775 lga? Dau funda Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti folosi procesoare care au FSB de 1333/1066/800 MHz.
UiteȘ http://www.findlaptopdriver.com/hewlett-packard-2820h-cpu-support-list/
Intr-adevar cel de mai sus este cel mai bun posibil. Succes!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La placile de baza mai vechi, pe langa socket conteaza si FSB (Front Side Bus). FSB-ul este o caracteristica care da viteza de transfer a informatiei dinspre placa catre procesor si invers. In aceste conditii, daca nu spui denumirea placii de baza, nimeni nu-ti poate da o informatie corecta. Deci, asteptam informatii noi. Raspunsul de mai sus este inutil.

| Dumitrascu_Eduard_2001 explică (pentru Salontanul):

Http://auctions.c.yimg.jp/......xd7174.jpg

Placa de baza este: Hewlett-Packard Model: 2820h
Vreau cel mai bun procesor pe aceasta placa de baza

| CPAElites a răspuns:

Core 2 Quad Q9650.
Ce placa de baza ai?