| Radu201828 a întrebat:

Un adaptor jack - usb c pentru telefoane functioneaza si la laptop pentru casti?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doar daca adaptorul are jack tip tata ca sa intre in laptop. Eu n-am vazut asemenea adaptor! Am vazut adaptor care are mufa Jack tip mama. Cat despre mufa USB Type C nici sa nu te gandesti ca intra in mufa USB a laptopului! Este pe jumatate mai mica si are alta forma. Deci n-ai ce face cu acel adaptor la laptop. Ala este pentru telefoane.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Daca vrei sa asculti si sa vorbesti prin mufa USB folosesti o placa audio: https://bit.ly/2G5dNUY

| GdX a răspuns:

Ar trebui sa functioneze.

| PainTech a răspuns:

Teoretic da.

| ALEXXXL19 a răspuns:

Eu cred că da dacă acel usb c are acel protocol eu la laptop am usb c dar n-am incercat dar am înțeles că poate scoate și video și audio deci prin urmare cred că da încearcă sau cauta manualul de utilizare al laptopului