| Augustinn a întrebat:

Un prieten m-a rugat sa-i cumpar un LAPTOP eu stiu de ASUS, ACER... ca sunt bunisoare dar nu-s convins. Imi puteti spune voi ce sa aleg adica care sunt mai bune. vreau sa mai spun ca nu il ea pentru JOCURI.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sunshinee a răspuns:

Mai, eu am un Toshiba, si pot sa zic ca e cel mai bun lucru pe care l-am avut vreodata in materie de pc-uri. Costa in jur de 20 de mil, dar isi merita toti banii.

9 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Spune o limita de pret! Asa pot sa-ti zic mai precis. Asa ca acum te intreb eu pe tine! Asta ar merge?

http://www.emag.ro/.......R0A0C.013

| Aero a răspuns:

De ce imi dai Nefolositor? Ti-am dat cel mai direct si folositor raspuns pe langa ceilalti! Copchil de maxim 13 ani ce esti!
Uita-te la ce intrebare aiurita si incompleta ai pus!

| Aero a răspuns:

"Maturu" tongue

| Aero a răspuns:

Cand cumperi o matura, o masina de spalat, chiar si chiloti, in primul rand vezi ce bani ai!
Link-ul pe care ti l-am dat descrie cel mai bine ce cauti tu pentru prietenul tau!(design/aspect ok, accesibil la pret, performant etc.). Nu stiu la ce te-ai gandit cand ai spus laptop-uri bunisoare, caci asa si sunt Asus si Acer la un capitol precum fiabilitate/calitate! Personal, am observat ca Asus e cu o craca mai sus decat Acer, dar nu foarte sus. Practic ai pus o intrebare incompleta la care i-ai dat partial si raspuns, dar mai vrei sa te incurajeze asa un Gigel, un Ionel...sa stii ca faci ceva bun. Laptop-ul acela, Acer, cu procesor i3 e prea bun daca nu cauta jocuri, dar prea bun intr-un sens bun, nu inutil ca ar da bani in plus degeaba...

Bafta in alegerea unui model de laptop cat mai potrivit! Se pare ca il vei alege dupa propriile tale criterii! :p

| Aero a răspuns:

Am scris "nu foarte sus" in loc de "foarte sus". Nici sa copiezi nu stii. Nici sa scrii, de asemenea. Si-mi spui mie sa nu dau nu stiu ce raspunsuri. Tocmai pentru asemenea raspunsuri sunt eu apreciat de multa lume pe acest site laughing

Acum vezi cat de ""palit"" esti tu la cap...mai baietandrule, du-te si pe Softpedia sau pe un forum de specialitate! Toata lumea te va intreba de ce buget dispui in primul rand, apoi la ce o sa folosesti un anumit laptop! Toti producatorii au modele ieftine si slabe calitativ, de mijloc, performante si scumpe. Acer si Asus sunt 2 brand-uri ce au laptop-uri performante la preturi mult mai mici decat HP, Dell si Toshiba...sa zicem, dar stai! o sa-mi mai trimiti acum probabil alt mesaj de troll, ca si cele de dinainte, prin care o sa zici: "da cemi spui astea ca stiam si eu ba harrypotter du-te la maturiel tele".

Mi-ai facut sila! Mult mai multa decat doar ai putea tu sa insinuezi ca ti-as fi facut tie. Cel mai la obiect raspuns a fost chiar primul meu raspuns. Ti-am dat un link care spune tot daca stii sa citesti. Pare cel mai ok model de la Acer in banii aia. Asus n-are asa ceva. Bine, inteligentule ce esti, ca dai vot de Folositor la toti ceilalti care n-au pomenit nimic de Acer si Asus, iar mie Nefolositor, doar cand te-ai uitat la avatar si nickname cred ca ziceai: "iotel si pa copilul asta tampit fan heri poter cu un tampit de laptop, nu de asta aveam eu nevoie."

Ma mira faptul ca gasesti mesajele mele "destepte". De fapt, sunt cat se poate de normale, dar pentru un pustan ca tine de la tara... ce e bun vezi prost-->pe dos(referitor la raspunsurile mele)!

Si ca sa inchei. Daca stiai si tu asa de bine unele amanunte, pe care nu trebuia eu sa le mai zic...atunci ce trebuie sa mai stii? Sa te incurajeze un Gigel, sa-ti zica: "Da, ma... e bune alea". Nu vad rostul intrebarii tale. Daca te pricepeai asa bine atunci nu mai trebuia sa pui intrebarea. Cine vrea sa para destept aici? Eu sau tu? Eu cred ca e mai evident ca tu!

Inainte sa ma mai faci tu "palit" mai invata sa scrii.

Pe scurt, ca mesajul a fost prea lung si probabil ai citit printre randuri:nici tu nu stii ce ai cerut, ca doar nu esti convins ce stii. Tu ai zis-o, mai mult sau mai putin. Eu ti-am zis ce sa alegi! Dar nu...cum indrazneste copilul ala mic HarryPotter sa se creada destept!?

| mnia a răspuns:

Toshiba sau HP (alea Pavillion de la HP sunt foarte tari si nu ma refer numai la design).

| KatJolie a răspuns:

HP, sunt cele mai bune. HP sau Apple tongue

| Augustinn explică:

Auzi maturu(HarryPotter)! Eu am intrebat care laptopuri sunt mai bune, caci dupa bani pot sa propun si eu oricui...

| Augustinn explică:

Tu chiar esti palit la cap (HarryPotter), si iti dau un sfat numai continua cu msg de astea destepte ca nu e de loc bine crede-ma din cuvint, tu poti intelege ca eu am ne voie sa stiu care laptopuri sunt mai calitative dar nu cit costa sau de citi bani.si daca imi dadeai din prima raspunsul asta:
"caci asa si sunt Asus si Acer la un capitol precum fiabilitate/calitate! Personal, am observat ca Asus e cu o craca mai sus decat Acer, dar foarte sus.".
imi era destul... iar acum fugi si matura in masina de spalat dar cinnd iti pui chilotii la curatat uite mai intii daca nu ai bani in buzunare, asta asa ca sa nu tac ma intelegi...