| LuciWv a întrebat:

Salut
Unde stau eu este un router care furnizeaza internet (wifi) insa semnalul este slab la mine + multe persoane conectate.
Intrebarea mea este, daca o sa cumpar un router pe care-l conectez la reteaua aia(nu prin fir), o sa imi mearga mai bine?
In special vreau sa ma uit la serial in 720p
*are unele ocazii cand merge si bine aceea retea insa probabil nu sunt multi conectati + geam deschis laughing
Dau funda

5 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, daca e vina semnalului, poti inlocui acel router cu unul care va da semnal mai mare. Totusi cred ca e de la furnizor, in contract e scrisa o putere mica a internetului si astfel nu prea ai ce face decat sa-ti faci un contract propriu sau sa iei un modem.

| LuciWv explică (pentru Deliiiia):

Este un modem public, doar ca sunt multe persoane conectate, cand tin geamul deschis am 3 linii si o linie/doua cand e inchis
Vreau sa stiu daca o sa mearga mai bine daca am semnal mai mare furnizat de router ul meu

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti avea semnal mai mare decat cel primit de la primul router.
Pentru a avea un semnal bun va trebui sa-ti faci abonament la internet.

| Deliiiia a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ma gandesc ca daca din banii săi ar schimba acel router cu unul cu raza mai mare, ar fi ceva mai bine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Deliiiia):

Si ce interes ar avea, daca este router public si tot n-ar avea semnal mai bun decat l-ar avea daca isi face abonament propriu?
Sigur ca ar putea lamuri pe cei care se conexeaza la acel router sa contribuie fiecare.