| mariannn95 a întrebat:

Salut useri TPU!
Sunt interesat sa-mi cumpar un domeniu. RO, care a fost inregistrat de cineva mai demult, dar a fost inregistrat doar pana in decembrie anul trecut. Vreau sa-l cumpar eu dar scrie ca e deja inregistrat.Cum as putea sa-l cumpar? Am vazut aceiasi poveste la multe domenii, care au fost inregistrate acum multi ani si nu s-a mai ocupat nimeni de ele, nu le-a platit sau asa... ma gandesc sa le trimit un mail celor de la Rotld dar am zis sa va intreb pe voi mai intai.Va multumesc

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Domeniile.ro sunt valabile 99 de ani, daca un domeniu.ro a fost inregistrat si chiar daca nu mai este folosit nu il poti inregistra.

| mariannn95 explică:

@Seth89 Domeniile.RO nu sunt cumparate obligatoriu pe viata, pot fi cumparate si pe un an cu 12 euro parca, ma refer dupa ce expira acel an, cum pot sa il cumpar.