| anonim_4396 a întrebat:

Salut, voi putea pune 2 monitoare cu rezolutiile 1280x1024 respectiv 1440x900 pe o placa video gt 710? Maximum Digital Resolution:3840x2160*
Maximum VGA Resolution: 2048x1536, unul este vga altul dvi.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde daca vrei sa vizualizezi acelasi imagine pe ambele monitoare sau doar cate o parte din ele.
Daca vrei sa vizualizezi acelasi imagine, atunci le poti pune rezolutie identica (pe care le suporta ambele monitoare) sau diferita, daca-ti permite softul.
Daca vrei sa vizualizezi imagini diferite (parti din imaginea completa), atunci trebuie sa prelucrezi separat partile din imagine. Pentru acesta ai nevoie ori de doua placi video separate, ori de o singura placa cu capabilitati de decupare separata a partilor din imagine, precum si soft-ul necesar.

| Florin_Leca_1973 a răspuns:

In principiu nu cred ca va merge deoarece placa video nu este atat de puternica pentru a sustine 2 monitoare, dar teoretic va functiona daca le setezi pe ambele la aceeasi rezolutie si activezi modul multi-screen. Acum depinde de cum se va misca calculatorul ptc nu e vorba doar de placa video ci si de procesor, cat de puternic e, dar, da e posibil sa le conectezi pe ambele

| Fotbalistu_Mihai_1988 a răspuns:

In principiu poti..doar daca esti gamer ar trebui sa iti iei o placa video mai buna