| Meznarid a întrebat:

Salut, vreau sa achizitionez un GTX 960 G1 dar am o nelamurire la alimentare.Stiu ca placa vine cu doua adaptoare de 6 pini(fiecare adaptor necesita noua cabluri molex) dar sursa mea are doar doua cabluri molex si nu are un cablu de 6 pini. Nu stiu ce sa fac...nu vreau sa folosesc doar un singur adaptor deoarece imi este frica de faptul ca s-ar putea strica ceva si nu stiu daca exista un spliter pentru molex sau daca exista cam cat ar costa unul

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Daca sursa ta nu are nici un cablu de 6 pini eu zic sa te opresti aici. E clar ca ai o prastie de sursa, cu care daca ai avea adaptoarele, mai mult rau ai face, riscand sa strici tot sistemul. Asa ca, strange bani si cumpara o sursa calumea(200 + lei).