| DarKeNzZz a întrebat:

Salut vreau sa achizitionez un pc si am gasit unul care pare interesant http://www.altex.ro/......linux,stiu ca nu e cine stie ce dar pentru mine e decent la bugetul pe care il am pentru el.Curiozitatea mea ar fi :Cum ar merge League of Legends pe el,deoarece eu cam asta ma joc, pentru ca de jocuri cu story mode nu am timp si nici nu-mi plac asa mult. Multumesc anticipat de raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Este un sistem relativ ok ca si performante pentru pretul lui. Jocuri precum LOL, hearthstone sau dota 2 le vei rula in caz ca ai un monitor potent, pe full hd la cele mai inalte detalii. Nu te astepta insa sa-ti duca si gta 5 sau witcher 3 si in general jocuri mai nou aparute la cele mai inalte detalii.

| DarKeNzZz explică (pentru Jipa95):

Multumesc de raspuns, da realizez ca gta 5 nu va duce dar tocmai asta este si ideea pe mine ma intereseaza doar pentru lol si multi tasking.

1 răspuns: