| Cucuriguuu a întrebat:

Vreau sa creez un nou user dar vreau ca acel nou user (de pe PC USER ACOUNT) sa nu aiba nici o legatura cu primul.Pentru ca am facut unul si indiferent daca il las liber (adica sa aiba aceleasi posibilitati ca ale mele) sau daca ii limitez posibilitatile, orice as face tot am documentele (jocuri,muzica, filme) de pe un user pe altul si le pot accesa sau sterge (disparand si de pe userul alalalt).
Vreau sa stiu cum pot face ca acel user sa nu mai aiba nici un fel de legatura cu primul (sa o iau de la 0)
Si apropo, cand am facut noul user am intrat in Start-Control Panel-User Accounts -Create a new account.

Va multumesc anticipat si FUNDA daca ma poate ajuta cineva.

O seara placuta.

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Pai cand faci un nou cont exista 2 optiuni (cont de Administrator sau Standard). Administratorul poate face orice pe calculator, cel Standard este la fel ca la scoala: este foarte limitat si nu poate intra in folder-ele tale. pentru a modifica te duci la contul lui->Change Account type->Standard->Change Account Type