| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar o tableta pentru un nepotel de al meu. Sa tina mult bateria si sa fie bunicica pentru jocuri, undeva la 7-8 milioane, care ar fi cea mai buna in acest buget?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Milioanele nu mai există de când s-au schimbat banii, Pe bancnota de 100 lei scrie 100 de lei, nu milioane, Tableta Allview 1003G lite o găsești la 400 lei, (nu milioane).

| JicaContra a răspuns:

Sunt 3 timpuri de jocuri

joculete, cum ar fi tetris, candy crash saga, jocuri cu bule, etc.

jocuri, cum ar fi Clash of Clans, Clash Royale, si eventual joculete cu grafica umflata la greu, cum ar fi un pyramid solitare pe care l-am jucat la un moment dat, care ii lua aproape un minut sa se incarce, grafica era grozava dar tot joculet era

si jocuri "grele" cum ar fi: Blitz, PUBG, Call of Duty

deci, ce fel de jocuri? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut o tableta Allview, s-a stricat bateria rapid si acum o pot folosi doar la încărcat. Este o tableta Samsung cam la 500 lei este super buna.O poti cumpara online de pe eMAG! Si primesti si garantie, are memorie buna si se poate juca jocultete

| Elelei a răspuns:

Nu recomand Allwiev, cum se sugereaza mai sus.
Am avut una si pe langa faptul ca mergea foarte greu, nu m-a tinut nici cat garantia. Asta, in conditiile in care o foloseam destul de rar si putin, numai cand plecam in alta localitate.

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, ai putea arunca o privire si peste mediapad m5 de la Huawei este foarte ok sau peste acest articol https://www.mobzine.ro/......ableta-t8/

| AdiHaciuc a răspuns:

Nu da banii pe o tableta Allview. Mai bine strângi câțiva bănuți și ii cumperi una care o să îl țină. Exemplu: https://emag.page.link/koEiEJhecf48pLVy8

Sau, daca doar atât e bugetul, poți cumpăra asta, doar că nu e la fel de bună ca prima. https://emag.page.link/runJmnEzLZozPHAH6