| Mari_Marilena_1985 a întrebat:

vreau sa fac dvduri cu desene animate,dar vreau sa fac intregi(adica sa fie de o ora su mai mult) nu din bucati; sa pun cate un desen animat mai mare! am nero 7, avs8 si free easy burner! as vrea mai detaliate informatiile! multumesc!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Eu folosesc win avi all in one converter. Este simplu de folosit, dar daca te temi sa vorbim pe mess, nu am ce sa iti fac.

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Tu vrei sa unesti sa zicem 2 episoade din tom si jerry? fara pauza intre ele? sa fie un singur film cu 2 episoade? fii te rog putin mai explicita. sau ai un film de capacitate mai mare si nu iti incape pe un dvd?

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru florin1979):

De exemplu am toy story 3(de ora jumate) sau doamna si vagabontul(tot cam de o ora si ceva) si nu intra pe un dvd imi cere sa mai bag unu! si nu pot sa scriu un desen animat pe 2 dvduri ca nu se vor uita copiii la amandoua

| florin1979 a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Te ajut eu, iti trebuie un convertor video. sa faci converise intre diferite formate. de exemplu, dintr-un format matroska (.mkv) facandu-l.mp4 ii reduci mult dimenisunile happy id mess sprintaroiuflorin intra pe mess, iti dau programul si te invat sa il folosesti happy

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru florin1979):

Pai si cu avs8 merge sa fac converise sau nu stii u sa l folosesti?

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru florin1979):

Nu ca ma tem, dar nu prea intru pe mess

| florin1979 a răspuns (pentru Mari_Marilena_1985):

Eu folosesc win avi all in one converter. Este simplu de folosit, dar daca te temi sa vorbim pe mess, nu am ce sa iti fac.

| laurson2m a răspuns:

Ai nevoie de un programel numit isoburner. restul il vezi aici http://pcsupport.about.com/ od/toolso fthetrade/ ht/burnisofile.h tm fara spatii

| AgathaRo a răspuns:

Introduci DVD-ul in writter > Make data DVD introduci desenele animate > next >
selectezi viteza si dai burn.