| Paul_Apopei_1990 a întrebat:

Salut vreau sa i.mi achizitionez un router wireless dar am nevoie de ceva cu raza de actiune destul de mare (100 metri) cine poate sa i.mi dea o idee de unde pot gasi asa ceva? dau funda happy

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Iti trebuie un repetor, in plus fata de router ca sa maresti aria!

| Paul_Apopei_1990 explică (pentru K0sti):

Multumesc

| K0sti a răspuns (pentru Paul_Apopei_1990):

Cu placere!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internet.

| Vanqu1sh a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/access-point-uri/zyxel/wap3205-v2/ desta am acasa, locuiesc la parter, si vecinii de la 4 au net de la mine, dar nu garantez ca ajunge la 100 de metri... asta depinde si de alte interferente + grosimea peretilor etc.

| dudulica34 a răspuns:

Pai acuma depinde daca esti pe upc sau romtelecom sau digi sau nu stiu ce poti sa iti iei de acolo *daca ai pachet si cu internet inclus*

| K0sti a răspuns (pentru dudulica34):

Tu dormi in timp ce scrii? Ce treaba are raza de actiune cu provideru de net?

| Paul_Apopei_1990 explică:

Nu sunt chiar 100 de metri, mult mai putin dar eu am zis sa fiu sigur ca receptionez semnalul, gen varul meu care sta la aproximativ 50 metri de mine de la el vreau sa prind

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Paul_Apopei_1990):

Atunci banuiesc ca routerul acela este indeajuns de bun, problema este ca o sa ai o calitate mediocra la wifi, cu cat distanta este mai mare cu atat puterea semnalului se pierde si rezulta o conexiune slaba (data viitoare apasa pe raspunde sub raspunsul meu sa imi apara notificare )