| raGeee a întrebat:

Salut, vreau sa-i schimb procesorul calculatorului cu un i5-2400, iar sursa este de 340w. Trebuie una mai puternica?

Răspuns Câştigător
| FaraNume1245 a răspuns:

Da, îți duce și cu i5-2400.

4 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Nu e nevoie. Din cate stiu eu acest procesor are 70w consum. Deci la o sursa de 340w nu e nevoie. Bafta!

| FaraNume1245 a răspuns:

Toate componentele PC-ului au nevoie de curent, nu doar procesorul. Spune-ne toate componentele pe care le ai acum, ca să-ți putem spune exact. O sursă de 340W e foarte mică oricum.

| raGeee explică (pentru FaraNume1245):

Procesor Intel(R) Pentium(R) CPU G620 @ 2. 60GHz
4GB RAM DDR3
Placa de baza Hewlett-Packard HP Compaq 6200 Pro MT PC
HDD DE 160 GB SATA
SURA 340W.
PLAVA VIDEO GIGABYTE NVIDIA GEFORCE 420 128BIT 2GB DDR3
Vreau sa-l fac sa ma pot juca world of tanks macar la high...nu la low laughing

| raGeee explică (pentru FaraNume1245):

Multumesc de ajutor. Bafta!